Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK
0 items - $0.00 0
0 items - $0.00 0

Odblešení kočky

Začíná⁣ to tichým škrábáním, ⁢pak⁤ drobnými skoky ⁣a nakonec hysterickými ⁢vrtochy. Vítejte v podivuhodném,‌ ale někdy nutném světě odblešení kočky. Je váš chlupatý přítel ‌nespokojený, neklidný a zdá ⁢se‌ být‍ neustále zaměstnán něčím, co ho sužuje? Mohlo ⁢by to být ​ty malé parazitické⁢ monstra, kdo se nezvaně připojili k ⁢vašemu domácímu mazlíčkovi – blechy.

Ale nebojte se, ‍není to kříž, ​který musíte nést ‌nebo vzdát se ‌své kočky. Odblešení kočky⁤ je běžný, i​ když jemný ‍proces,​ který přináší úlevu pro‌ vašeho⁣ ⁣mazlíčka. Takže si připravte rukavice, získejte svou láhev ‌odblešovacího⁤ spreje​ a připojte​ se k nám. Ponoříme se do světa malých⁢ záhad⁤ a velkých ⁢řešení. Je to čas na bitvu, kde ​vaše ⁢kočka vyhrává a paraziti jsou odsouzeni k prohře. ⁣Připojte se k⁤ nám ⁢na této dobrodružné cestě s názvem “odblešení kočky”.

1.​ Proč je důležité ⁢pravidelně odblešovat kočky

Pravidelné odblešování je důležitou součástí​ péče o‌ kočky ⁣a⁣ nesmí být podceňováno. Blechy nejsou⁤ jen ⁢nepříjemné ⁢pro vaši kočku, ale mohou také přenášet parazitické nemoci, které by mohly vaši kočce ublížit. Navíc,⁤ pokud ​se‌ blechy dostanou do vašeho domova,‍ ⁤ mohou se⁢ stát ⁤obtížným problémem, který je těžké eliminovat.

Existuje ‍několik důvodů,‌ proč by měl být proces​ odblešování koček prováděn pravidelně:

 • Prevence různých onemocnění. Blechy‍ mohou‌ přenášet několik druhů ⁣bakterií a virů.
 • Komfort vaší ‍kočky. Blechy způsobují ⁢silné svědění a nepohodlí.
 • Ochrana ⁣vašeho domova.‍ Přítomnost⁤ blech v domácnosti může vést k rozšířenému šíření⁤ parazitů.
Druh produktuFrekvence použití
Kapky proti blechám1x za měsíc
Šampón proti blechámPouze při aktivní infekci
Obojek proti blechámVýměna každých 6-8​ měsíců

Je důležité si uvědomit, že ne každý produkt je ⁢vhodný pro každou⁣ kočku. Například starší kočky nebo⁣ koťata‍ mohou potřebovat mírnější možnosti než dospělí jedinci.⁣ Nezapomeňte ‌se‌ vždy ‍poradit s vaším veterinárním ‌lékařem před zahájením nebo ⁢změnou⁤ režimu odblešování.‌ Pro‌ efektivní a‍ bezpečné odblešení je⁤ třeba zvolit​ správné produkty ⁣a​ postupy.

2. ⁣Různé metody odblešení kočky: výhody a nevýhody

Druhá část našeho ​průvodce je věnována různým metodám odblešení našich ⁤miláčků.​ Diskutujeme o hlavních metodách, ⁤jejich výhodách a nevýhodych, ‍abychom​ vám pomohli‍ vybrat tu​ nejlepší možnost pro vaši kočku.

Kapky (spot-on) proti blechám: Jedná⁤ se o oblíbenou metodu, která‍ zahrnuje aplikaci tekutého přípravku na kůži kočky, obvykle na ​záda mezi lopatkami. Tento⁢ přípravek ‍obsahuje složky, ‍které zabijí blechy při kontaktu. ‍

 • Výhody: Snadná​ aplikace, dlouhotrvající účinek⁣ a ⁣široký rozsah působení (často⁣ zabíjí ⁣i bleší vajíčka a larvy).
 • Nevýhody: Některé‍ kočky můžou mít alergickou ​reakci a může být těžké ⁣aplikovat, pokud kočka není zvyklá na manipulaci.

Obojky proti blechám: Jsou‌ navrženy tak, ‍aby postupně ⁣uvolňovaly ⁤insekticid,⁢ který zabíjí blechy.

 • Výhody: Snadno se nasazují,‍ poskytují dlouhodobou ochranu⁢ a některé také odhání ⁣klíšťata.
 • Nevýhody: ‍Některé kočky mohou ‌obojek odmítnout nebo na něj reagovat alergicky. Navíc​ je ​důležité si uvědomit,‌ že některé obojky‌ nejsou bezpečné pro ⁢kotě.

Tablety proti blechám: Tento ​typ ‍léčby se podává orálně ⁤a zabíjí⁤ dospělé​ blechy.

 • Výhody: Rychlé ⁢účinky, bez‍ potřeby‌ vnější aplikace.
 • Nevýhody: Může ​být obtížné‍ podat⁢ kočce tabletu. Některé ​kočky mohou⁤ mít také nežádoucí reakce, jako je nevolnost.

Šampón proti blechám a prášky: Toto jsou⁣ vnější přípravky, které se ⁤aplikují přímo⁢ na srst⁤ kočky.

 • Výhody: Mohou být účinné ‌při rychlém snížení počtu blech.
 • Nevýhody: Potřebují ​častější aplikaci a mohou být pro⁢ kočku ⁤stresující.

Je důležité ‍si uvědomit, že neexistuje univerzální řešení pro všechny kočky. Podle věku, zdravotního stavu a životního stylu vaší⁣ kočky bude ‌možná ‍potřeba‍ upravit metodu odblešení. ​Jedno je jisté – je třeba bleším‍ napadením předcházet a bojovat proti němu, abychom ukojili⁤ naše řadové⁤ tlapky a‌ uchránili jejich zdraví.

3.‍ Nejbezpečnější léky pro ‌odblešení⁤ domácích koček

Domácí ‍kočky ‌jsou oblíbenými mazlíčky ⁤mnoha lidí a ‍jejich zdraví je pro majitele nejdůležitější. Kromě jiných zdravotních problémů jsou domácí ⁢kočky často vystaveny blechám, které se‌ mohou stát⁤ skutečným problémem, pokud se s nimi nerozumně zachází. Proti těmto parazitům existuje ⁤několik léků, které jsou považovány‌ za nejbezpečnější a nejefektivnější. Zde​ je několik z nich, které mají nejmenší vedlejší účinky a jsou⁣ velmi účinné při odblešení domácích koček.

Frontline Plus

Tento‍ přípravek je⁢ nejbezpečnější pro dospělé ⁣kočky i koťata starší 8 týdnů.⁢ Jeho aplikace​ je ‌jednoduchá ‍- stačí nanést přímo‍ na kůži kočky mezi lopatkami.

Advantage II

Tato ⁤značka je​ oblíbená‍ pro svou efektivní prevenci a léčbu napadení blechami. Tato léčiva je vhodná pro dospělé kočky a koťata starší 8 týdnů.

Revolution

Revolution ⁤je účinný na více druhů parazitů​ včetně⁤ blech. Může být použit ‌jak ​u dospělých koček, tak⁤ u koťat starších 6 týdnů.

Při použití těchto léků je⁢ důležité ​dodržovat pokyny ‍uvedené na​ obalu.⁢ Dávkování a frekvence aplikace‌ se ​mohou lišit v závislosti⁣ na velikosti‌ a⁣ věku⁢ kočky,​ stejně jako ‌na tom, ‌kolik​ blech je na kočce. Je také ​dobré mít na paměti, že žádný⁤ lék na blechy‌ není ‍100% účinný a měla by se používat i⁤ jiná opatření, jako je ⁢pravidelné čištění ‌prostředí, ve kterém kočka žije.

LékMinimální věk pro aplikaci
Frontline Plus8 týdnů
Advantage ⁢II8⁣ týdnů
Revolution6 ​týdnů

Vždy​ dbejte na ​dobrou komunikaci ⁣se svým veterinářem. Je důležité⁤ mu ⁤poskytnout veškeré informace o aktuálním zdravotním stavu vaší kočky a dodržovat jeho doporučení. Účinnost ⁣a bezpečnost léků proti blechám se mohou lišit v závislosti na individuálních okolnostech, takže je vždy nejlepší ⁤konzultovat nejvhodnější možnost s odborníkem.

4. ​Jak ⁤poznat, ‍že je vaše kočka napadená‌ blechami

Vizualizace ⁣a pozorování: ⁤První věc,⁤ na kterou si můžete všimnout, ⁤jsou změny v chování ‌vaší kočky. Blechy jsou obtěžující a nepříjemné parazity, které způsobují svědivost a nepohodlí. Vaše kočka může bránit sebe⁣ sama ⁤se silnějším a častějším škrábáním, olizováním nebo koušením své srsti. Pokud něco takového vidíte, je čas kočku ⁢pečlivě zkontrolovat.

Vyšetření kořenů srsti: ⁢Přímé a běžné vyšetření ⁢vaší kočky je jedním z ‌nejlepších způsobů, jak zjistit, ⁢zda má⁣ blechy. Při zkoumání kočky se soustřeďte⁤ na‍ oblasti, kde blechy ‌nejčastěji ⁢útočí. To ⁣je:

 • Zadní část krku
 • Břicho
 • Oblast pod ocasem
 • Oblast pod předními nohami

Blechy jsou malé, ale ⁤pokud je má vaše kočka‍ dostatečně, měli byste je být schopni vidět.

Tmavé ‌drobky‍ v srsti: Dalším jasným znakem napadení blechami jsou bleší⁤ výkaly.⁢ Jsou ‌to‍ malé, tmavé⁤ ‘drobky’, které mohou vypadat jako hrubý popel nebo černý ⁣pepř. ⁤Jemným česáním kočky můžete tyto ‘drobky’ dostat na povrch a⁤ zjistit, ‌zda ‍je vaše‌ kočka napadená blechami.

Bleší test s vodou: Nakonec existuje jednoduchý‍ domácí test, který můžete ‍provést, aby⁣ jste zjistili, zda má vaše kočka blechy. Sbírejte ⁢drobky, které najdete při prohlížení kočičí srsti.⁣ Následně drobky dejte do misky ‍s vodou. Pokud se voda zbarví ⁣na rudě, může to znamenat, že⁤ jsou to bleší výkaly, protože‌ blechy se živí‌ krví.

Blechy‌ jsou paraziti, ‍které mohou ⁣způsobit mnoho‍ problémů ⁤vaší kočce. Proto ​je důležité ‍poznat‌ příznaky‌ a okamžitě ⁣jednat.​ Pamatujte,⁣ že​ prevence je vždy lepší​ než⁣ léčba. Pokud máte ⁢pochybnosti ‍o zdraví vaší ⁤kočky, neváhejte se⁢ obrátit na ‌odborníka.

6. Odblešení kočky‌ a role váhy při výběru produktů

Odblešení⁤ kočky je důležitým⁤ krokem k udržení vaší kočičí přítelkyně zdravé⁣ a šťastné.​ Výběr ‌vhodného přípravku na odblešení závisí na několika faktorech, včetně⁣ váhy vaší kočky.⁣

Váha kočky hraje​ klíčovou roli při výběru odpovídajícího‌ přípravku na odblešení. To proto, že ‌dávka léku ‍je často určená podle tělesné hmotnosti. ⁤Některé přípravky ⁤jsou navíc konkrétně​ určené pro ⁣kočky s nižší nebo vyšší ​váhou. ⁤To znamená,‌ že pokud máte koťátko nebo velmi ⁢malou kočku, potřebujete ⁤jiný přípravek⁤ než pro⁣ velkou kočku.

Vždy se ujistěte, že jste přesně zjistili váhu ⁤vaší ‌kočky před výběrem jakéhokoli přípravku na⁢ odblešení. Nesprávná ‌dávka může vést k neúčinnosti léku nebo dokonce k potenciálně nebezpečným vedlejším účinkům.

V nabídce je ​mnoho druhů přípravků na odblešení – ⁢od‌ šamponů přes spreje po pipety s‌ kapátkem. Každý typ má ⁣své výhody a nevýhody, takže výběr závisí také na tom, co je pro vaši kočku nejvhodnější.

 • Šampony jsou ⁢obvykle cenově dostupné, ale jejich účinek ⁢je krátkodobý.
 • Spreje mohou být účinné, ⁣ale ​některé ‌kočky‌ mohou⁣ být citlivé na zvuk spreje.
 • Pipety s⁤ kapátkem poskytují dlouhodobou ochranu, ‍ale mohou být⁣ nákladnější.

Zastávka⁢ u veterináře nebo konzultace s odborníkem ⁣na⁣ péči o zvířata ‍vám může pomoci ⁢vybrat nejlepší možnou ⁤variantu pro vaši mačičku.

7. ⁣Jak předejít opětovnému napadení⁣ blech u vaší kočky

Uf! Opětovné napadení blech‍ ze strany vaší​ milované kočky? ⁢Není to vůbec ⁤žádná‍ zábava. Ale ⁤nebojte ⁤se, máme ⁢pro vás⁢ rady, jak tomu⁣ zabránit.

Místa, ⁢která máte ‍rádi, milují​ i blechy. Vaše‌ oblíbená sedačka,⁢ roh, kde se rádi ⁤svíjí, ⁤nebo dokonce postel, na které se kočka ráda válí. Tyto oblasti jsou často zanedbávány⁤ při čištění a jsou⁣ typickými⁤ místy, kde‍ se blechy schovávají. Důkladné​ čištění‍ je zde ⁣nezbytné, ideálně pomocí vysavače s HEPA filtrem. ⁤

Tipy pro účinné odblešení Důležitý ‍krok
Pravidelné léčení kočky ⁣antibleším⁢ přípravkem Blechy budou z kočky odstraněny dokonce i dříve, než se vůbec⁣ uchytí.
Čištění vašeho domova ​včetně ‍postelí a ⁣nábytku Odstranění blech je nezbytné k přerušení jejich ⁢životního cyklu.
Kontrola a čištění prostředí ‌mimo váš dům Blechy se mohou uchytit ⁢v ⁤trávě nebo ​na nezastřešených místech.
Pravidelný veterinařský ‌průzkum Podpora ‍zdraví a‍ imunity ‌kočky.

Předejděte stresu‍ se správnou‍ prevencí. Prevence⁤ je vždy lepší⁢ než léčba. Pravidelné používání⁤ antibleších přípravků může⁣ vést k⁤ tomu, že blechy na vaší kočce nebudou ⁤mít šanci. Důležité je také⁢ uvědomit ​si,‍ že⁢ frekvence aplikace⁣ antibleších přípravků se může lišit v závislosti ⁤na konkrétním produktu.

Nakonec je⁤ třeba si uvědomit, že​ blechy‍ lze nalézt téměř všude ve vašem⁢ venkovním⁤ prostředí. Možná budete potřebovat vyčistit také oblasti mimo váš domů. Omezit přítomnost blech na trávníku⁣ může být nezbytné, obzvláště ‌pokud ⁢máte ⁢kočku, ⁤která ​tráví část času venku. Takže, máte-li kočku, bleším invazím se ⁢pravděpodobně​ nevyhnete, ale můžete jim předejít‍ tím, že budete opatrní ​a budete se držet těchto rad. ‌

Všímejte si své kočky, ​její nálady a chování. Pokud si nebudete jisti nebo​ se objeví něco, co⁢ vás znepokojí, neváhejte se obrátit na‍ svého veterináře.‌ Je⁣ tady pro vás a vaši kočku, aby vám‍ poradil a pomohl.

A na​ závěr – nezapomeňte, ‌že nejlepší odměnou ⁢pro vás i⁢ vaši kočku ‌bude⁣ její⁤ dlouhý a zdravý život‍ plný kočičích radostí⁢ a hravosti. ‍Přejeme vám hodně štěstí‍ a ještě ‍více trpělivosti.

Další informace

ADRESA SPOLKU
Pokratická 1851/75
Litoměřice-Předměstí
412 01

 
Adresa útulku ve výstavbě

SOZLit – spolek pro zvířata
Litoměřicko
Zimoř u Litoměřic

 
Kontakt

spoleksozlit@seznam.cz

SOZLit © 2024. All Rights Reserved.